ZROZUMIENIE UMOŻLIWIA ZASTĄPIENIE NIERACJONALNYCH DZIAŁAŃ LUB BEZRADNOŚCI PRZEZ DZIAŁANIA RACJONALNE


Legenda: – DOC (przeszukiwalny) – PDF-OCR (przeszukiwalny) – PDF-TIFF (nieprzeszukiwalny) – PPT (przeszukiwalny)

Nazwiska autorów (z wyjątkiem zakładki "Mazur Marian") i ich teksty uszeregowane w porządku alfabetycznym.
Lista publikacji M. Mazura utworzona m.in. w oparciu o artykuł w Wikipedii Jemu poświęcony.
Publikacje są udostępniane bezpłatnie, co jednak nie znaczy, że same są bezpłatne. Niektóre są (zgoda autorów). Za inne natomiast, po ściągnięciu kopii, należałoby zapłacić właścicielom praw majątkowych (w przypadku publikacji, których nie można nigdzy nabyć) lub kupić papierową wersję (oryginał), gdy jest dostępna w sprzedaży.
Zbiór zawiera publikacje nie tylko z zakresu cybernetyki. Jednakże jego trzon stanowią przede wszystkim teksty M. Mazura - od nich najlepiej rozpoczynać lekturę. One też powinny stanowić punkt wyjścia w ocenie pozostałych publikacji w zbiorze, w tym także tych niecybernetycznych, które należy traktować jako materiał ilustracyjny lub porównawczy.


Mazur Marian

Książki M. Mazura


Artykuły M. Mazura



Publikacje poświęcone M. Mazurowi



Maszynopisy M. Mazura


Filmy poświęcone M. Mazurowi


Nagrania (audio) wypowiedzi M. Mazura


Dyskusje, w których brał udział M. Mazur



Bibliografia Mariana M.


Bałamut Jan                   jan.balamut@eqar.pl

Brillouin Leon

Dorobek Grzegorz          gdorobek@wp.pl

Duda M., Forlicz S.

Freeslow John               biuro@qbs.com.pl

Głowacki Marian

Grabian-Różycka Ewa

Górny Maciej H.             maciej_henryk_gorny@op.pl

Horodejczuk Wojciech

Jędrecki Marek A.

Kazimierczak Jan

Klimek, Madej, Sieroń

Kossecki Józef

Lech Adam

Lechowski Jerzy            jlech@o2.pl

Olejniczak Tomasz          tomasz_olejniczak@o2.pl

Paluch Jerzy                  jerzy.paluch@wp.pl

Piotrowski Robert

Sienkiewicz Piotr           p.sienkewicz@aon.edu.pl

Tadeusiewicz Ryszard

Węgrzyn Lesław

Węgrzyn Maciej             maciej.wegrzyn@wp.pl

Wiener Norbert

Wilsz Jolanta                 j.wilsz@ajd.czest.pl

Zabierowski Mirosław

Zaliwski S. Andrzej          andrzej.zaliwski@iung.pulawy.pl

Zaniewski Zbigniew

Żabiński Mariusz             devmariusz@yahoo.pl

© autonom 2003-2017, autonom@o2.pl